-->
Katalog » Wychowanie fizyczne i zdrowotne » Programy i poradniki dla nauczycieli wf
Księgarnia jest już nieczynna
Działała prawie przez 25 lat jako księgarnia tradycyjna , nieco później także i internetowa. Była jedną z pierwszych księgarni internetowych a na pewno pierwsza o tematyce sportowej czy szerzej kultury fizycznej. I była bardzo kiedyś potrzebna trenerom , instruktorom oraz nauczycielom wychowania fizycznego. Dzisiaj w tej formule niestety już niepotrzebna Wszystkim życzę pomyślności i samych dobrych chwil / a więcej nt zamknięcia poniżej w aktualnościach /.

Chcesz mieć swoją księgarnie internetową - ta księgarnia i domena miks.pl jest na sprzedaż !!
WYBIERZ WYDAWNICTWO

NIKE 2014 - Finaliści

Zwycięzca Nagrody Literackiej Nike 2013:
Ciemno, prawie noc, Joanna Bator, W.A.B. (powieść)

NAGRODA LITERACKA NIKE 2014 - FINALIŚCI

Prezentujemy finałową siódemkę nominowanych do Nagrody NIKE 2014:

1. NIEBKO, Brygida Helbig, W.A.B.
2. OŚCI, Ignacy Karpowicz, Wydawnictwo Literackie
3. ZAJEŹDZIMY KOBYŁĘ HISTORII. WYZNANIA POOBIJANEGO JEŹDŹCA, Karol Modzelewski, Iskry
4. WIELE DEMONÓW, Jerzy Pilch, Wielka Litera
5. NOCNE ZWIERZĘTA, Patrycja Pustkowiak, W.A.B.
6. NADJEŻDŻA, Szymon Słomczyński, Biuro Literackie
7. JEDEN, Marcin Świetlicki, EMG

Werdykt jury zostanie ogłoszony 5 października 2014 roku.
DZIAŁY TEMATYCZNE
Biblioteka r1
Kościółek na Stecówce

P O M A G A M Y !

Byłem niedawno z Ojcem na Stecówce, jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to już po raz ostatni jestem z Nim w górach . Tato , który często bywał na Stecówce zawsze zaglądał do tego kościółka. Góry a w zasadzie nasze Beskidy były jego pasją. Ojciec już nie zawita nawet na ruiny, pozostał w sercu i pamięci ale do Kościółka ja mam taką nadzieję, że jeszcze nie raz wstąpię po drodze na Baranią Górę. Trudno, stało się ale warto i trzeba odbudować Kościółek na Stecówce /Górale i tak to zrobią/ a my możemy w tym im pomóc ...

ZAPRASZAMY NA BLOG

Zapoznaj się z blogiem nt książek sportowych i podziel się także swoimi uwagami na temat przeczytanej książki. .

E-BOOKS

By wzbogacić naszą ofertę o nowe pozycje tym razem w formie e-book'ów weszliśmy w partnerski układ z firmą escapemagazine.pl. Proponujemy na początek następujące tytuły:


KRONIKA SPORTU POLSKIEGO
NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA
KONFERENCJE

KOMISJA NAUKI, EDUKACJI I SPORTU SENATU RP

zapoznaj się z materiałami konferencji w Senacie w 2010 roku
Wychowanie fizyczne i sport w szkole

HKF NA CYFROWO

W poszukiwaniu źródeł historii Kultury Fizycznej dotarliśmy do kilku wydawnictw, które zostały opracowane w technice cyfrowej. Można zapoznać się z dziełem Śniadeckiego z 1855 roku pt. "Fizyczne wychowanie dzieci" oraz z innymi dziełami XIX i XX w.

Jak w latach trzydziestych uczono jazdy na nartach - poczytaj w podręczniku K. Pietkiewicza

Nauka jazdy na nartach

Zapraszam do Bibliotek Cyfrowych

ZŁOTE MYŚLI
O NASZEJ KSIĘGARNI

Najstarsza i Pierwsza w internecie Księgarnia Akademicka MARATON specjalizująca się w sprzedaży i upowszechnianiu książek z zakresu szeroko pojętej kultury fizycznej a w szczególności ze sportu , turystyki, wychowania fizycznego ale także z pedagogiki, psychologii, medycyny, hotelarstwa i gastronomii. Zawsze w ofercie księgarni są także książki zaliczane do bestsellerów ale w sensie wydarzenia na rynku księgarskim, jak i literatura należąca do klasyki.

Serdecznie zapraszamy.

Dodaj księgarnię do zakładek!

AKADEMIA TRENERSKA

Akademia Trenerska jest projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki koordynowanym przez Instytut Sportu w Warszawie. Projekt jest jednym z kluczowych elementów strategii Ministerstwa dotyczący wspierania środowiska sportowego w przygotowaniach olimpijskich.
Podstawowym zadaniem Akademii jest działalność edukacyjna realizowana poprzez organizację różnych form kształcenia i doskonalenia zawodowego kadr sportowych. Głównym celem jest podnoszenie poziomu wykształcenia trenerów i rozwój umiejętności przełożenia zdobytej wiedzy na praktykę.
Zadaniem Akademii jest też promocja szkoleniowców systematycznie podnoszących swoje kompetencje, a w przyszłości wdrożenie systemu ustawicznego kształcenia dla trenerów.

Zobacz więcej
Akademia Trenerska

Zobacz wywiad z naszym Profesorem W. Starostą.

Zobacz i pobierz materiały i artykuły
z Czytelni

WYJAŚNIENIA

dostępność - te książki które mają dostępność opisaną powyżej 48h oznacza, że książki mogą być w księgarni lub w magazynie ale częściej są sprowadzane od naszych dostawców, stąd określony dłuższy termin realizacji - dołączona gwiazdka "*" oznacza że tytuł zostanie sprawdzony, ponieważ nakład tej pozycji może być już wyczerpany o czym natychmiast po uzyskaniu takiej informacji powiadomimy zainteresowanego.

ANTYKWARIAT
Zapraszamy do naszego antykwariatu. więcej...
zobacz zasady - wykaz książek

AKTUALNIE W SKLEPIE
Gości online: 13
STAN ZAMÓWIENIA

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer
Katalog
Sortuj według:
Strona: 1 2 3 4 5 [6] 7 / 7
Tańce integracyjne w pracy z grupą cz. II  ( +dvd)
Gęca Leszek
By przekonać się, że tańce integracyjne mają wiele do zaoferowania, należy ich doświadczyć, odczuć ich piękno i wdzięk. Dlatego zapraszamy także na warsztaty, na których uczestnicy w praktyczny sposób uczą się nieskomplikowanych układów tanecznych do muzyki pochodzącej z różnych kultur, m.in.: tradycyjnych utworów ludowych, obfitujących w symbole,
Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
0,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Propozycja poziomów wymagań z wiadomości i umiejętności oraz kryteria ocen z wychowania fizycznego w szkole ponadgimnazjalnej
Bartosik Jadwiga, Horbaczewska Małgorzata
W zreformowanej szkole ponadgimnazjalnej nauczyciel jest zobowiązany do pracy zgodnie z przyjętym poziomem wymagań i kryterium ocen. Autorki przedstawiają swoją propozycję dla nauczycieli WF, a każdy z nich może dostosować materiały do warunków, w których pracuje i poziomu młodzieży, którą uczy.

SPIS TREŚCI

0,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Praca innowacyjno-badawcza w rozwoju zawodowym nauczyciela wychowania fizycznego - poradnik dla nauczycieli i studentów
Kosiba Grażyna, Madejski Eligiusz
Niniejsza publikacja jest próbą przybliżenia czytelnikowi podstawowych zasad i reguł z zakresu projektowania i organizacji pracy badawczej na przykładzie eksperymentu pedagogicznego.
Książka choć przeznaczona dla nauczycieli wychowania fizycznego oraz studentów przygotowujących się do tego zawodu, może być też przydatna dla nauczycieli innych s
Wydawnictwo: ZamKor
12,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Zdrowie sprawność ruch - program wychowania fizycznego dla gimnazjum
Wróblewski Piotr
0,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Program nauczania szkoły podstawowej specjalnej  dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim. Etapy edukacyjne I i II
praca zbiorowa
Założenia, treści i cele programu są zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej zatwierdzoną przez MEN. Książka zawiera programy nauczania poszczególnych przedmiotów (wszystkie programy sa wpisane do wykazu MEN): kształcenie zintegrowane, wychowanie komunikacyjne w kształceniu zintegrowanym, język polski, historia i społeczeństwo, sztuka &
Wydawnictwo: WSiP
23,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Program nauczania gimnazjum specjalnego dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim
praca zbiorowa
Założenia, treści i cele programu są zgodne z podstawą programową dla gimnazjum zatwierdzoną przez MEN. Książka zawiera programy nauczania następujących przedmiotów: język polski, historia, sztuka - muzyka i plastyka, matematyka, informatyka, geografia, biologia, fizyka i astronomia, chemia, technika, wychowanie komuniacyjne, wychowanie fizyczne. W
Wydawnictwo: WSiP
23,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Siatkówka w szkole
Klocek Tomasz, Szczepanik Maciej
Podręcznik ten przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów AWF oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Jego napisanie zainspirowały nowe tendencje w wychowaniu fizycznym, wynikające z celów tego przedmiotu, jak również potrzeba przedstawienia możliwości realizacji tych celów, jakie daje piłka siatkowa.
Autorzy pragną szcz
Wydawnictwo: AWF Kraków
0,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Sportowe wakacje
red. , Łobożewicz Tadeusz
     Wakacje szkolne są okresem, w którym uczniowie powinni wypocząć po trudach nauki i krzepić zdrowie, doskonalić sprawność i wydolność fizyczną. Jest to doskonała okazja do uprawiania sportu i turystyki, niestety, nie za- wsze dobrze wykorzystana.
     Przerwa wakacyjna trwa aż 70 dni. Uczniowie
Wydawnictwo: COS, Warszawa
0,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Wychowanie fizyczne z elementami edukacji olimpijskiej
Bronikowski Michał
Nr dopuszczenia: DKOS-5002-56/03
        Jest to program wychowania fizycznego z elementami edukacji olimpijskiej adresowany do liceów i techników z uwzględnieniem międzyprzedmiotowych treści i zagadnień edukacji olimpijskiej.
Wydawnictwo: eMPi2, Poznań
10,00 zł
Wychowanie fizyczne w szkole i w domu. Klasa 1
Cichalewska Zofia, Przewoźnik Urszula
      Opracowany zeszyt przez swoją formę i zawarte treści ma wspierać uczniów w ich świadomym dążeniu do osiągnięcia zadawalającego poziomu sprawności, umiejętności i wiadomości.
Składa się z kilkunastu modułów programowych, których treści zamieszczono na kolejnych dwóch rozłożonych stronach.
Zeszyt może służyć dzi
Wydawnictwo: JUKA
0,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Wychowanie do rekreacji ruchowej młodzieży szkolnej. Stan i uwarunkowania
Fąk Tadeusz
      Prezentowane opracowanie monograficzne jest wynikiem wieloletnich zainteresowań badawczych Autora dotyczących problematyki czasu wolnego i rekreacji, a w szczególności problematyki wychowania do rekreacji młodzieży. Wychowanie to jest rozpatrywane w aspekcie barier edukacyjnych polskiego społeczeństwa w zakresie rekre
Wydawnictwo: AWF Wrocław
21,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Drogowskazy wychowania fizycznego w gimnazjum
Ostrowski Kazimierz
Pedagogiczny poradnik do programu wychowania fizycznego do gimnazjum Kazimierza Ostrowskiego / nr dopuszczenia DKW-4014-142/00 /

        W ujęciu autora, profesjonalne kompetencje pedagogiczne to stymulowanie działań nauczyciela nie tylko w oparciu o studium przedmiotu,
Wydawnictwo: eMPi2, Poznań
17,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Jak kształtować siłę dzieci i młodzieży w szkole
Grabowski Wojciech, Kowaluk Grzegorz, Marek Wojciech
      Niniejsze opracowanie jest przeznaczone głównie dla nauczycieli wychowania fizycznego uczących w klasach szóstych szkoły podstawowej, w gimnazjach oraz w szkołach ponadgimnazjalnych a także może być przydatne dla instruktorów i trenerów kulturystyki.
Opracowanie to ma na celu zapewnienie nauczycielom tych et
Wydawnictwo: REKONKWISTA
0,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Podręcznik turystyki górskiej. Lato
Tertelis Maciej
  Podręcznik dla wszystkich zainteresowanych chodzeniem po górach. Spełnia rolę przewodnika i podpowiada nam jak przygotować się do pozornie łatwego wędrowania po górskich szlakach. Warto poświęcić czas na przestudiowanie tego podręcznika, by wrócić do domu. Góry są piękne ale i niebezpieczne. Nie daj się zaskoczyć. Skorzystaj z rad doświadczo
Wydawnictwo: PART SA
35,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Plany dydaktyczno-wychowawcze i konspekty zajęć z wychowania fizycznego dla klas IV-VI szkoły podstawowej
Romanowska Alicja
       Opracowane na podstawie Autorskiego programu wychowania fizycznego dla klas IV-VI przykładowe plany pracy oraz konspekty zajęć i scenariusze lekcji.

Wydawnictwo: KOREPETYTOR
0,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Autorski program wychowania fizycznego dla kl IV-VI szkoły podstawowej
Romanowska Alicja
     Program wychowania fizycznego opracowany przez Alicję Romanowską jest propozyją autorską realizacji Podstawy programowej wychowania fizycznego MEN i został pozytywnie zaopiniowany i zatwierdzony decyzją MEN Nr DKW 4014-68/99
Autorka opracowała na podstawie w/w programuWydawnictwo: KOREPETYTOR
12,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Ścieżki edukacyjne. Poradnik. Szkoła Podstawowa kl 5.
Bleja – Sosna Barbara
  Poradnik wychowawczo-dydaktyczny ścieżek edukacyjnych Kim jestem, kim mogę być? dla kl 5 szkoły podstawowej zawiera materiały pomocnicze , zbiór ćwiczeń dla nauczycieli w zakresie edukacji zdrowotnej, ekologicznej i edukacji czytelniczej i medialnej oraz propozycje do realizacji cyklu wychowania do życia w społeczeństwie a w nim wychowanie d
Wydawnictwo: Bea-Bleja sc
7,00 zł
Ścieżki edukacyjne. Poradni, Szkoła podstawowa kl 4.
Bleja – Sosna Barbara
  Poradnik wychowawczo-dydaktyczny ścieżek edukacyjnych Kim jestem, kim mogę być? dla kl 4 szkoły podstawowej zawiera materiały pomocnicze , zbiór ćwiczeń dla nauczycieli w zakresie edukacji zdrowotnej, ekologicznej i edukacji czytelniczej i medialnej oraz propozycje do realizacji cyklu wychowania do życia w społeczeństwie a w nim wychowanie d
Wydawnictwo: Bea-Bleja sc
7,00 zł
Promocja zdrowia i profilaktyka uzależnień. Przewodnik nauczyciela szkoły podstawowej i gimnazjum
Jakubowska Hanna
    Seria: Praca i zarządzanie w szkole

       Przeciwdziałanie uzależnieniom, zdrowy sposób odżywiania się, zdrowa psychika i postępowanie asertywne, radzenie sobie w sytuacjach trudnych oraz umiejętność świadomego dokonywania wyboru, to tylko niektóre ze scenariuszy lekcji jakie znalazły
Wydawnictwo: WSz PWN, Warszawa
0,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Wybierz sam. Poradnik metodyczny do programu wychowania fizycznego
oprac. zespół autorski
      Poradnik metodyczny do programu wychowania fizycznego o profilu rekreacyjno -zdrowotnym , dla gimnazjum i liceum.
Został zatwierdzony i dopuszczony do użytku szkolnego przez MEN dla III etapu kształcenia. Nr dopuszczenia DKW - 4014-283/99.
10,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Program nauczania wychowania fizycznego w gimnazjum.
Pedowska Hanna
Program o rozszerzonym zakresie wymagań sprawnościowych, jest opracowany zgodnie z \" Podstawą programową kształcenia ogólnego\". Obejmuje cele kształcenia i wychowania, treści i wymagania oraz wiadomości i umiejętności uczniów, a także elementy wychowania prozdrowotnego, ekologii, obrony cywilnej i bhp. W programie uwzględniono również sposoby i m
Wydawnictwo: Wydawnictwo Grab
0,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Zarys teorii i praktyki piłki nożnej
Cicirko Leszek, Syryjczyk Jacek
Podręcznik dla studentów i nauczycieli wychowania fizycznego.
Spis treści:
1. Wstęp
2. Rys historyczny i systemy rozgrywek w piłce nożnej.
3. Przepisy gry w piłkę nożną.
4. Organizacja i formy rozgrywek szkolnych.
5. Propozycje osnów lekcyjnych z piłki nożnej.
6. Gry w nauczaniu i doskonaleniu umiejętności piłkars
25,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Atlas ćwiczeń A - Z sprawności fizycznej.
Talaga Jerzy
   Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów sportowych na różnego rodzaju poradniki i atlasy ćwiczeń, autor zdecydował się na opracowanie wszechstronnego zestawu ćwiczeń dla potrzeb w nauczaniu i doskonaleniu sprawności fizycznej dzieci, młodzieży i dorosłych.
Ponieważ większośc skryptów i podrę
Wydawnictwo: Ypsylon, Warszawa
0,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Wprowadzenie do konstruowania szkolnych programów nauczania
Dylak Stanisław
Seria: Praca i zarządzanie w szkole

      Wprowadzenie do konstruowania szkolnych programów nauczania powstało z myślą o wszystkich nauczycielach, którzy chcieliby przygotować własny program nauczania. Jest to praktyczny poradnik, jak opracować taki program, by spełniał wymagania stawiane przez Ministe
Wydawnictwo: WSz PWN, Warszawa
0,00 zł


Chwilowy brak towaru!

Zasób ćwiczeń technicznych z zakresu koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki i piłki nożnej dla celów dydaktycznych.
red. wydania , Sieniek Czesław
      Publikacja ta ma na celu podanie systematyki ćwiczeń technicznych z zakresu wymienionych w tytule gier zespołowych. Zawiera ona zasób ćwiczeń technicznych w układzie od zupełnie prostych do bardziej złożonych. Opracowane zestawy ćwiczeń są pod kątem zadań z zakresu techniki. Są to ćwiczenia dotyczące postępowania indy
Wydawnictwo: HELVETICA
35,00 zł
32,00 zł
Strona: 1 2 3 4 5 [6] 7 / 7
TWÓJ KOSZYK
Twój koszyk jest pusty
SZUKAJ KSIĄŻKI

 
 
Zaawansowane wyszukiwanie
DZIŚ POLECAMY
49,99 zł
43,90 zł
NASZE PROPOZYCJE
WYPRZEDAŻ

wyprzedaż - codziennie nowe tytuły

wyprzedaż - codziennie nowe tytuły

AWF BIAŁA PODLASKA

Zapraszamy na strony naszej Bialskiej Uczelni:

KLIKNIJ, SPRAWDŹ

Złote Myśli

Zapraszamy do osobistej refleksji nad Sobą!

NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
LIDER

Koniec LIDERA drukowanego !!

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE
KLIKNIJ I ZOBACZ
PACZKOMATY

Paczkomaty InPost

Zapłać przez Dotpay

REKLAMA
23583499
Księgarnia nieczynna.

Służy jeszcze jako baza informacyjna do czasu zakończenia umowy hostingowej.

Książnica Bialska Firma Księgarska - Maraton Internetowa Księgarnia Sportowa

Aktualna Data: 2017-01-23 05:36
Data Ostatniej Aktualizacji: nieaktualizowan
© Maraton Internetowa Księgarnia Sportowa. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.