Katalog » Wychowanie fizyczne i zdrowotne » Pływanie
WYBIERZ WYDAWNICTWO

ZOBACZ
Kościółek na Stecówce

P O M A G A M Y !

Byłem niedawno z Ojcem na Stecówce, jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to już po raz ostatni jestem z Nim w górach . Tato , który często bywał na Stecówce zawsze zaglądał do tego kościółka. Góry a w zasadzie nasze Beskidy były jego pasją. Ojciec już nie zawita nawet na ruiny, pozostał w sercu i pamięci ale do Kościółka ja mam taką nadzieję, że jeszcze nie raz wstąpię po drodze na Baranią Górę. Trudno, stało się ale warto i trzeba odbudować Kościółek na Stecówce /Górale i tak to zrobią/ a my możemy w tym im pomóc ...

DZIAŁY TEMATYCZNE
Biblioteka r1
KONFERENCJE

KOMISJA NAUKI, EDUKACJI I SPORTU SENATU RP

zapoznaj się z materiałami konferencji w Senacie w 2010 roku
Wychowanie fizyczne i sport w szkole

HKF NA CYFROWO

W poszukiwaniu źródeł historii Kultury Fizycznej dotarliśmy do kilku wydawnictw, które zostały opracowane w technice cyfrowej. Można zapoznać się z dziełem Śniadeckiego z 1855 roku pt. "Fizyczne wychowanie dzieci" oraz z innymi dziełami XIX i XX w.

Jak w latach trzydziestych uczono jazdy na nartach - poczytaj w podręczniku K. Pietkiewicza

Nauka jazdy na nartach

Zapraszam do Bibliotek Cyfrowych

NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA
KRONIKA SPORTU POLSKIEGO
AKTUALNIE W SKLEPIE
Gości online: 6
Katalog
Sortuj według:
Strona: [1] / 1
Mały pływak Kształtowanie prawidłowych postaw od pierwszych chwil życia
Dąbrowska Magdalena, Przybylska Agnieszka
Książka „Mały pływak, kształtowanie prawidłowych postaw od pierwszych chwil życia”, to jedna z niewielu książek przybliżających tematykę pływania dzieci, a dokładniej zabaw w wodzie. Książka ta to doskonałe źródło użytecznych informacji dla rodziców dzieci, które nie skończyły jeszcze 4 roku życia.
Wydawnictwo: LANDIE
Nurkowanie dla zaawansowanych
Scheyer Werner
Orientacja podczas nurkowania - Nurkowanie w nocy - Nurkowanie w prądach - Nurkowanie na wrakach
Wydawnictwo: ALMA-PRESS
Ocena stopnia i kierunku odchyleń reakcji fenotypowych organizmu dziecka na obciążenie pływackim treningiem sportowym
Czarnota Bartłomiej
Autor wykazał się bardzo dobrą znajomością podstaw teoretycznych badanych zjawisk. Posiada bardzo dobry warsztat metodyczny i metodologiczny znajdujący głębokie uzasadnienie i zastosowanie w wyjaśnianiu szeroko pojętej interakcji zachodzącej w trakcie rozwoju ontogenetycznego między wyposażeniem genetycznym organizmu a środowiskiem zewnętrznym, szczególnie w przypadku treningu. Taki sposób myślenia autora przekonuje mnie, że wie, co bada, jakie zachodzą interakcje i jakich możliwych, choć nieprzewidywalnych reakcji fenotypowych może się spodziewać w badanym materiale.
Sterowanie procesem treningowym młodych pływaków
Cholewa Jarosław
Przechodząc do optymalizacji procesu treningowego nasuwa się pytanie: czy zjawiska wzajemnego oddziaływania w treningu sportowym, różnorodnych reakcji fizjologicznych mogą być odwzorowane w modelach matematycznych? Zbudowanie takich modeli stanowiłoby podstawę do późniejszego ich wykorzystania, a zatem rzeczywistego sterowania treningiem sportowym.
Wydawnictwo: AWF Katowice
Tosia i Tymek uczą się pływać
Adamson Gareth, Adamson Jean
Najlepszym sposobem na zaradzenie wszystkim smutkom i wątpliwościom jest oczywiście lektura książeczek o przygodach Tosi i Tymka. Tosia i Tymek to bliźnięta, które z humorem wprowadzą Wasze maluchy w świat zwyczajnych, ale czasem bardzo trudnych spraw. Wszystkie opowieści są po mistrzowsku napisane wierszem przez Wandę Chotomską.
Wydawnictwo: Egmont
Pływanie  Rozkład materiału dla klas I-III gimnazjum
Harabasz Agnieszka, Snopczyńska Krystyna
Niniejsza praca ma na celu przynajmniej częściowe wypełnienie luki w zakresie materiałów potrzebnych do realizacji nauki pływania w ramach wychowania fizycznego w II i III etapie nauczania, Zasadniczą formą organizacyjną pracy nauczyciela pływania z uczniami jest lekcja, podczas której prowadzący realizuje wytyczone cele i zadania wynikające z prog
Wydawnictwo: KOREPETYTOR
Optymalizacja informacji wizualnej jako czynnika usprawniającego uczenie się i nauczanie czynności pływackich dzieci 10-letnich
Dybińska Ewa
Problem zwiększania efektywności uczenia się i nauczania czynności moto-rycznych nie od dziś stanowi źródło inspiracji wielu badaczy tej problematyki.
W badaniach nad skutecznością procesu dydaktycznego poszukuje się nieustannie nowoczesnych rozwiązań metodologicznych, opartych na innowacyjnych założeniach teoretycznych z zast
Wydawnictwo: AWF Kraków
Pływanie  Program Szkolenia Dzieci i Młodzieży
Bartkowiak Edmund
Program zalecany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dla instruktorów i trenerów prowadzących szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie pływania w szkołach sportowych i szkołach mistrzostwa sportowego. Często stawia się tezę, że poziom sportowy pływania w Polsce nie wynika z braku możliwości, a
Wydawnictwo: COS, Warszawa
Trening wyczynowy w pływaniu. Struktura i programy.
Płatonow Władimir N.
     Dalszy wzrost rekordów, sukcesy na międzynarodowej arenie sportowej w decydującym stopniu będą zależeć od doskonalenia systemu treningu oraz skutecznego wprowadzania wyników badań naukowych do praktyki. Rezerwy są tu jeszcze dość duże.
       Obecnie umacnia się coraz bardziej prz
Wydawnictwo: COS, Warszawa
Nauczanie-uczenie się pływania
Wiesner Wojciech
       Jest to podręcznik dla studentów akademii wychowania fizycznego.
W prezentowanym podręczniku w większym niż dotychczas stopniu treści teoretyczne uzupełnione zostały informacjami wynikającymi z doświadczeń nauczycielskich. Są one rezultatem przemyśleń autora, który ponad dwadzieścia lat pracował jako trener
Wydawnictwo: AWF Wrocław
Ocena prawidłowości doboru dzieci do sportu pływackiego
Wieczorek Wojciech
       Dobór i selekcja do sportu stanowią złożony problem: społeczny, etyczny, pedagogiczny i psychologiczny. Pojęcia te oznaczają system wszechstronnych przedsięwzięć zmierzających do wybrania jednostek posiadających optymalne warunki somatyczne, psychiczne i motoryczne do uzyskania w przyszłości wysokich wyników spo
Strona: [1] / 1
SZUKAJ KSIĄŻKI

 
 
Zaawansowane wyszukiwanie
POLECAMY
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
ZŁOTE MYŚLI
ZAPRASZAMY NA BLOG

Zapoznaj się z blogiem nt książek sportowych i podziel się także swoimi uwagami na temat przeczytanej książki. .

E-BOOKS

By wzbogacić naszą ofertę o nowe pozycje tym razem w formie e-book'ów weszliśmy w partnerski układ z firmą escapemagazine.pl. Proponujemy na początek następujące tytuły:


AKADEMIA TRENERSKA

Akademia Trenerska jest projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki koordynowanym przez Instytut Sportu w Warszawie. Projekt jest jednym z kluczowych elementów strategii Ministerstwa dotyczący wspierania środowiska sportowego w przygotowaniach olimpijskich.
Podstawowym zadaniem Akademii jest działalność edukacyjna realizowana poprzez organizację różnych form kształcenia i doskonalenia zawodowego kadr sportowych. Głównym celem jest podnoszenie poziomu wykształcenia trenerów i rozwój umiejętności przełożenia zdobytej wiedzy na praktykę.
Zadaniem Akademii jest też promocja szkoleniowców systematycznie podnoszących swoje kompetencje, a w przyszłości wdrożenie systemu ustawicznego kształcenia dla trenerów.

Zobacz więcej
Akademia Trenerska

Zobacz wywiad z naszym Profesorem W. Starostą.

Zobacz i pobierz materiały i artykuły
z Czytelni

AWF BIAŁA PODLASKA

Zapraszamy na strony naszej Bialskiej Uczelni:

NIKE 2014 - Finaliści

Zwycięzca Nagrody Literackiej Nike 2013:
Ciemno, prawie noc, Joanna Bator, W.A.B. (powieść)

NAGRODA LITERACKA NIKE 2014 - FINALIŚCI

Prezentujemy finałową siódemkę nominowanych do Nagrody NIKE 2014:

1. NIEBKO, Brygida Helbig, W.A.B.
2. OŚCI, Ignacy Karpowicz, Wydawnictwo Literackie
3. ZAJEŹDZIMY KOBYŁĘ HISTORII. WYZNANIA POOBIJANEGO JEŹDŹCA, Karol Modzelewski, Iskry
4. WIELE DEMONÓW, Jerzy Pilch, Wielka Litera
5. NOCNE ZWIERZĘTA, Patrycja Pustkowiak, W.A.B.
6. NADJEŻDŻA, Szymon Słomczyński, Biuro Literackie
7. JEDEN, Marcin Świetlicki, EMG

Werdykt jury zostanie ogłoszony 5 października 2014 roku.
ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
26219636
Portal służy jako baza informacyjna do czasu zakończenia umowy hostingowej.

Aktualna Data: 2018-01-18 16:24
Data Ostatniej Aktualizacji: nieaktualizowan
© Magazyn Informacji Książek Sportowych. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.