Katalog » Antykwariat
WYBIERZ WYDAWNICTWO

ZOBACZ
Kościółek na Stecówce

P O M A G A M Y !

Byłem niedawno z Ojcem na Stecówce, jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to już po raz ostatni jestem z Nim w górach . Tato , który często bywał na Stecówce zawsze zaglądał do tego kościółka. Góry a w zasadzie nasze Beskidy były jego pasją. Ojciec już nie zawita nawet na ruiny, pozostał w sercu i pamięci ale do Kościółka ja mam taką nadzieję, że jeszcze nie raz wstąpię po drodze na Baranią Górę. Trudno, stało się ale warto i trzeba odbudować Kościółek na Stecówce /Górale i tak to zrobią/ a my możemy w tym im pomóc ...

DZIAŁY TEMATYCZNE
Biblioteka r1
KONFERENCJE

KOMISJA NAUKI, EDUKACJI I SPORTU SENATU RP

zapoznaj się z materiałami konferencji w Senacie w 2010 roku
Wychowanie fizyczne i sport w szkole

HKF NA CYFROWO

W poszukiwaniu źródeł historii Kultury Fizycznej dotarliśmy do kilku wydawnictw, które zostały opracowane w technice cyfrowej. Można zapoznać się z dziełem Śniadeckiego z 1855 roku pt. "Fizyczne wychowanie dzieci" oraz z innymi dziełami XIX i XX w.

Jak w latach trzydziestych uczono jazdy na nartach - poczytaj w podręczniku K. Pietkiewicza

Nauka jazdy na nartach

Zapraszam do Bibliotek Cyfrowych

NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA
KRONIKA SPORTU POLSKIEGO
AKTUALNIE W SKLEPIE
Gości online: 8
Przyjmujemy podręczniki używane do sprzedaży z zakresu oczywiście kultury fizycznej i sportu oraz wydawnictwa regionalne z naszego terenu. Jeśli masz na zbyciu takie pozycje książkowe to skontaktuj się z nami . Wystawimy Twoje książki do sprzedaży w księgarni internetowej i tradycyjnej. Pisz na adres biuro@miks.pl lub dzwon 83 342 87 98 , 516 124 266 .
Katalog
Sortuj według:
Strona: [1] 2 / 2
Szkolne przygody Pimpusia Sadełko
Konopnicka Maria
Wydawnictwo: Kuba
Medycyna naturalna w leczeniu bólów pleców
Praktyczny poradnik pióra znanego lekarza akupunkturzysty, wykładowcy na uniwersytecie Harvarda.
Wydawnictwo: AMBER
Diety w różnych chorobach
Bętkowska Teresa, Rożnowska Krystyna
Właściwa dieta zapobiega wielu chorobom, również nowotworowym, a także pomaga leczyć już występujące. Leczenie dietetyczne, w przypadku wielu schorzeń, uchodzi za równorzędne z chirurgicznym, farmakologicznym, a bywa, że udaje się uniknąć,
Boża witamina C dla cierpiących dusz
D.Larry Miller, Kathy Collard Miller
W książce tej znajdziecie przemawiające do serca opowieści spisane przez znanych w Stanach Zjednoczonych autorów duchowych. Dają oni świadectwo bezmiarowi Bożej miłości, która nas otacza, gdy tego najbardziej potrzebujemy. Jeśli stoicie przed trudną ...
Zdrowo jeść. Żywność i substancje lecznicze od A do Z
Michael Sharon
Żywność od A do Z to zbiór przystępnych informacji o wszelkiej żywności, ziołach, witaminach, minerałach i dodatkach odżywczych.
Wydawnictwo: W.A.B.
Jak być doskonale zorganizowanym
Julie Morgenstern
Gdzie położyłem klucze, gdzie podziały się ważne notatki, w którym pliku zapisałem ten dokument? Ciągle się spieszymy mamy poczucie, że czegoś nie zdążyliśmy zrobić. A tracimy czas na szukanie. Często nie wiemy, jak zorganizować nasze najbliższe otoczenie
Wydawnictwo: AMBER
Żywność wygodna i żywność funkcjonalna
Świderski Franciszek
Oto podręcznik w którym przedstawiono najważniejsze problemy z dziedziny technologii żywności wygodnej, żywności funkcjonalnej i dietetycznej z uwzględnieniem jej oddziaływania na organizm ludzki,
Wydawnictwo: WN-T
Zioła i zdrowe żywienie w chorobach żołądka i wątroby
Szymański Andrzej
Niniejszy poradnik przeznaczony jest dla osób cierpiących na przewlekłe dolegliwości układu trawiennego, a kuracje w nim przedstawione oparte są na surowcach roślinnych pochodzenia krajowego.
Wydawnictwo: Mada, Warszawa
Radość uczenia się
Whitmore Diana
To praktyczny poradnik dla rodziców i nauczycieli, którym nieobojętny jest harmonijny i wielokierunkowy rozwój dzieci i młodzieży, gwarantujący pełne i szczęśliwe życie w przyszłości.
Wydawnictwo: MEDIUM
Szóste koło Od Aten do Atlanty
Idea olimpijska warta jest odkłamania co już stwierdzona w redakcji ówczesnej gazety Rzeczpospolitej i postanowiono zebrać informacje o olimpiadach ale nie te oficjalne a od kuchni - rzeczywiście zajmując się na początek kuchnią olimpijską. W dzisiejszych czasach "bulwarówki " nie przepuszczą zadnej sensacyjnej i od kuchni wiadomości ale w latach dziewięćdziesiątych takie spojrzenie "od kuchni" nie było normalne na co dzień. Można się dużo dowiedzieć ciekawych rzeczy z tej książki o historii Olimpiad z innej strony.
Wydawnictwo: Rzeczpospolita
Siły życia
Gray Martin
Autor ukazuje Czytelnikowi możliwości kształtowania samego siebie, zmiany własnego życia. Udziela rad dotyczących wyzwolenia, rozwinięcia i pozytywnego wykorzystania drzemiącej w każdym człowieku energii psychicznej. Zachęca do refleksji nad sensem życia, nad ludzkim cierpieniem i szczęściem.
Wydawnictwo: PWN, Warszawa
Piękne ciało bez cellulitis
Rudiger Margit
Tę książkę polecamy wszystkim Paniom, które chcą raz na zawsze uwolnić się od kłopotów z nadmiarem szpecącego tłuszczyku. Poradnik zawiera program, pozwalający zachować zgrabną sylwetkę i pozbyć się zbytecznych kilogramów oraz "pomarańczowej skórki" na biodrach, udach, brzuchu i pośladkach.
Wydawnictwo: Muza SA
Cud energii Ki ćwiczenia pobudzające witalność
Kozo Nishino
Przedstawiony system energetyzowania ciała przez oddech. pomoże każdemu rozpoznać swe wrodzone zdolności i w pełni cieszyć się życiem. Dzięki tej metodzie ciało zacznie funkcjonować bardziej harmonijnie, a ty będziesz odczuwał radość płynącą z przekonania, że jesteś twórcą własnego losu.
Wydawnictwo: RAVI
Władca Pierścieni. Tomy 1-3
, J.R.R. Tolkien
"Władca Pierścieni" to jedna z najbardziej niezwykłych książek w całej współczesnej literaturze. Ogromna, z epickim rozmachem napisana powieść wprowadza nas w wykreowany przez wyobraźnię autora świat - fantastyczny, lecz ukazany wszechstronnie i szczegółowo, równie pełny i bogaty jak świat realny. Przykuwająca uwagę i wzruszająca, zabawna, choć momentami także przerażająca, opowieść ta rzuca na czytelnika czar, od którego nawet po zakończeniu lektury trudno się uwolnić. W ciągu pięćdziesięciu przeszło lat od pierwszego wydania "Władcy Pierścieni" miliony ludzi na całym świecie uległy temu urokowi
Wydawnictwo: Muza SA
Dzień, w którym umarł Chrystus
Bishop Jim
To dramatyczny reportaż spod Krzyża, obiektywna relacja z najbardziej tragicznego dnia w dziejach świata, ostatniego, jaki Chrystus spędził na ziemi, wśród ludzi...
Wydawnictwo: PAX
Druga i trzecia młodość kobiety
Wiśniewska-Roszkowska Kinga
Książka zainteresuje z pewnością kobiety w różnym wieku, gdyż wszystkie gotowe są wiele poświęcić dla utrzymania młodego wyglądu i urody.
Wydawnictwo: Interspar
Grypa Porada bez wizyty
Houdret Jean-Claude
Jak rozpoznać różne odmiany grypy? Zapobieganie i szczepienia. Jak leczyć katar, zapalenie zatok przynosowych, gardła etc.
Wydawnictwo: WAB
Kultura fizyczna w powszechnej szkole średniej Poradnik dla nauczyciela
praca zbiorowa
Poradnik dla nauczyciela wychowania fizycznego w szkole średniej z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Warto , dla tych wszystkich , którzy chcą wiedzieć więcej , rozwijając w sobie pasje nauczyciela wf , sięgnąć już po z historyczne poradniki i przestudiować ówczesną metodykę oraz techniki nauczania. I okaże się że choć sporo się zmieniło to także i dużo z tego poradnika można jeszcze skorzystać.
Wydawnictwo: WSiP
Sportowe pióra
Tuszyński Bogdan
Książka dla wszystkich których interesuje sport a szczególnie historia sportu . Są w tej książce nagromadzone doskonałe materiały o naszych i zagranicznych sportowcach , historyjki i poważne historie które zdarzyły się na stadionach świata , igrzyskach czy Olimpiadach. O dziennikarzach sportowych , redakcjach czasopism sportowych , o tych którzy sprawnie
Skrytka maharadży Historia spisku, miłości i największego diamentu świata
Campbell Christy
W szwajcarskim banku dziennikarz trafił na ślad "uśpionego konta", nietkniętego od czasów II wojny światowej, należącego do zmarłej córki maharadży. Co zawiera depozyt? Kto może się po niego zgłosić? Tropy indyjskie, francuskie i rosyjskie prowadzą do odkrycia niezwykłego imperialnego spisku.
Wydawnictwo: Świat Książki
Mężczyzna i chłopiec
Parsons Tony
Książka opowiada historię 30-letniego mężczyzny, którego życie nagle wypadło z kolein. Szczęśliwe małżeństwo okazuje się złudzeniem; nie mająca - zdawałoby się - większego znaczenia zdrada powoduje, że żona zostawia naszego bohatera i wyjeżdża do Japonii. On niemal jednocześnie traci atrakcyjną i dobrze płatną posadę producenta telewizyjnego. Dziecko szczęścia nagle zostaje porzucone, bez pracy, za to z kilkuletnim synem...
77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą
Inlander B. Charles, Moran K. Cynthia
Przeziębienie i grypa są najpowszechniej spotykanymi chorobami. Mimo to większość z nas wie stosunkowo mało o tym, jak można tym chorobom zapobiegać i jak złagodzić ich przebieg.
Wydawnictwo: SPAR
Żywność jako lekarstwo
Mindell Earl
antykwariat

Publikacja w sposób bardzo przystępny przybliża Czytelnikowi zagadnienia racjonalnego żywienia i żywności
Wydawnictwo: WIEDZA I ŻYCIE
Diagnostyka ultrasonograficzna
Palmer P.E.S, pod red
antykwariat

Podręcznik, opracowany przez międzynarodową grupę radiologów, fizyków i lekarzy, jest praktycznym przewodnikiem dotyczącym stosowania ultradźwięków w diagnostyce medycznej. Tekst jest bogato ilustrowany obrazami ultrasonograficznymi przedstawiającymi zarówno stan prawidłowy , jak i zmiany chorobowe.
Wydawnictwo: PZWL
Zaczynam fotografować elementarz fotoamatora
Kreyser Ryszard
antykwariat

zaczynasz fotografować - a więc z tej książeczki dowiesz się : - jak powstaje obraz fotograficzny - jak jest zbudowany aparat fotograficzny - do czego służy błona fotograficzna - od czego zależy czas naświetlania - co to jest głębia ostrości ..... i jeszcze o wiele więcej !!
Wydawnictwo: WN-T
Strona: [1] 2 / 2
SZUKAJ KSIĄŻKI

 
 
Zaawansowane wyszukiwanie
POLECAMY
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
ZŁOTE MYŚLI
ZAPRASZAMY NA BLOG

Zapoznaj się z blogiem nt książek sportowych i podziel się także swoimi uwagami na temat przeczytanej książki. .

E-BOOKS

By wzbogacić naszą ofertę o nowe pozycje tym razem w formie e-book'ów weszliśmy w partnerski układ z firmą escapemagazine.pl. Proponujemy na początek następujące tytuły:


AKADEMIA TRENERSKA

Akademia Trenerska jest projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki koordynowanym przez Instytut Sportu w Warszawie. Projekt jest jednym z kluczowych elementów strategii Ministerstwa dotyczący wspierania środowiska sportowego w przygotowaniach olimpijskich.
Podstawowym zadaniem Akademii jest działalność edukacyjna realizowana poprzez organizację różnych form kształcenia i doskonalenia zawodowego kadr sportowych. Głównym celem jest podnoszenie poziomu wykształcenia trenerów i rozwój umiejętności przełożenia zdobytej wiedzy na praktykę.
Zadaniem Akademii jest też promocja szkoleniowców systematycznie podnoszących swoje kompetencje, a w przyszłości wdrożenie systemu ustawicznego kształcenia dla trenerów.

Zobacz więcej
Akademia Trenerska

Zobacz wywiad z naszym Profesorem W. Starostą.

Zobacz i pobierz materiały i artykuły
z Czytelni

AWF BIAŁA PODLASKA

Zapraszamy na strony naszej Bialskiej Uczelni:

NIKE 2014 - Finaliści

Zwycięzca Nagrody Literackiej Nike 2013:
Ciemno, prawie noc, Joanna Bator, W.A.B. (powieść)

NAGRODA LITERACKA NIKE 2014 - FINALIŚCI

Prezentujemy finałową siódemkę nominowanych do Nagrody NIKE 2014:

1. NIEBKO, Brygida Helbig, W.A.B.
2. OŚCI, Ignacy Karpowicz, Wydawnictwo Literackie
3. ZAJEŹDZIMY KOBYŁĘ HISTORII. WYZNANIA POOBIJANEGO JEŹDŹCA, Karol Modzelewski, Iskry
4. WIELE DEMONÓW, Jerzy Pilch, Wielka Litera
5. NOCNE ZWIERZĘTA, Patrycja Pustkowiak, W.A.B.
6. NADJEŻDŻA, Szymon Słomczyński, Biuro Literackie
7. JEDEN, Marcin Świetlicki, EMG

Werdykt jury zostanie ogłoszony 5 października 2014 roku.
ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
26219750
Portal służy jako baza informacyjna do czasu zakończenia umowy hostingowej.

Aktualna Data: 2018-01-18 16:48
Data Ostatniej Aktualizacji: nieaktualizowan
© Magazyn Informacji Książek Sportowych. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.