WYBIERZ WYDAWNICTWO

ZOBACZ
Kościółek na Stecówce

P O M A G A M Y !

Byłem niedawno z Ojcem na Stecówce, jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to już po raz ostatni jestem z Nim w górach . Tato , który często bywał na Stecówce zawsze zaglądał do tego kościółka. Góry a w zasadzie nasze Beskidy były jego pasją. Ojciec już nie zawita nawet na ruiny, pozostał w sercu i pamięci ale do Kościółka ja mam taką nadzieję, że jeszcze nie raz wstąpię po drodze na Baranią Górę. Trudno, stało się ale warto i trzeba odbudować Kościółek na Stecówce /Górale i tak to zrobią/ a my możemy w tym im pomóc ...

DZIAŁY TEMATYCZNE
Biblioteka r1
KONFERENCJE

KOMISJA NAUKI, EDUKACJI I SPORTU SENATU RP

zapoznaj się z materiałami konferencji w Senacie w 2010 roku
Wychowanie fizyczne i sport w szkole

HKF NA CYFROWO

W poszukiwaniu źródeł historii Kultury Fizycznej dotarliśmy do kilku wydawnictw, które zostały opracowane w technice cyfrowej. Można zapoznać się z dziełem Śniadeckiego z 1855 roku pt. "Fizyczne wychowanie dzieci" oraz z innymi dziełami XIX i XX w.

Jak w latach trzydziestych uczono jazdy na nartach - poczytaj w podręczniku K. Pietkiewicza

Nauka jazdy na nartach

Zapraszam do Bibliotek Cyfrowych

NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA
KRONIKA SPORTU POLSKIEGO
AKTUALNIE W SKLEPIE
Gości online: 3
Wyszukiwarka (odnaleziono: 20) nowe wyszukiwanie
Sortuj według:
Strona: [1] / 1
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej
Aleksandra Godek
Ppróba podsumowania tej niezwykle popularnej na kontynencie europejskim imprezy sportowej. Książka zawiera opis wszystkich turniejów mistrzowskich do tej pory rozegranych. Organizatorzy, wyniki, strzelcy bramek, ciekawostki - to wyjątkowa książka, która zbiera najważniejsze dane dotyczące Mistrzostw Europy.
Wydawnictwo: Publicat
Jak uczyć? Wszystko co musisz wiedzieć by zostać supernauczycielem
Beadle Phil
To niezastąpiony poradnik nie tylko dla nauczycieli rozpoczynających pracę w szkole. [?] Bazując na swym ogromnym doświadczeniu, jak również problemach wynikłych z niedoskonałego systemu edukacji w Wielkiej Brytanii, autor dosłownie wnika w umysły nauczycieli i uczniów na całym świecie. Nawet rodzicom da szybki wgląd w zakres zadań i strategii stosowanych w klasie i udzieli konkretnej odpowiedzi na odwieczne pytanie: "Dlaczego w szkole jest nudno?".
Wydawnictwo: Publicat


NOWOŚĆ!

Pierwsza pomoc Ilustrowany poradnik Dzięki tej książce możesz uratować komuś życie!
Adam Mikołajczak
Dzięki tej książce możesz uratować komuś życie! Często gdy zdarza się wypadek, boimy się udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym, ponieważ paraliżuje nas strach oraz brak odpowiedniej wiedzy. Książka, która trzymacie w rękach, zawiera podstawowe informacje z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej udzielanej na miejscu zdarzenia przez osoby, które nie zajmują się ratownictwem zawodowo. Dzięki niej, krok po kroku, dowiecie się, jak zachować się w konkretnej sytuacji, m.in. jak zabezpieczyć miejsce wypadku, ocenić stan poszkodowanego i właściwie udzielić pierwszej pomocy.
Wydawnictwo: Publicat


NOWOŚĆ!

Encyklopedia piłki nożnej Fakty osiągnięcia największe gwiazdy
Gifford Clive
Doskonałe źródło informacji na temat turniejów piłkarskich. Szczegółowe omówienie każdego aspektu futbolu, w tym przepisów i technik piłkarskich, zachowań kibiców i pracy mediów, koncepcji trenerów oraz taktyki gry.
Wydawnictwo: Publicat
Gotowe scenariusze imprez szkolnych, czyli jak przygotować imprezę w szkole aby nie była nudną
Hamerski Jerzy
20 gotowych scenariuszy, które można wykorzystać w każdej szkole - od rozpoczęcia roku szkolnego, przez imieniny klasy, Wielkanoc, Dzień Matki po zakończenie roku szkolnego! Autor zaadresował książkę do nauczycieli i rodziców, instruktorów i wychowawców, pracowników domów kultury oraz świetlic. Stanowi ona zbiór propozycji przeciwstawiających się tzw. ku czciom, czyli akademiom ku czci, nudnym i długim, wątpliwym wychowawczo i miernym artystycznie. Wieloletnie doświadczenie Jerzego Hamerskiego w pracy z dziećmi zaowocowało materiałem, który ułatwi przygotowanie każdej uroczystości wspólnie z uczniami. W książce Autor wyjaśnia, jakie są cechy dobrej imprezy szkolnej, jak pracować z wierszem i piosenką, jak stworzyć ciekawą scenografię, kostiumy i rekwizyty. Autor jest kawalerem Orderu Uśmiechu.
Wydawnictwo: Publicat
Fitness Ćwiczenia na cały rok
Carlos Claudia
Z naszą książką masz szansę poczuć się świetnie!
Wydawnictwo: Publicat
Czy wiesz jak jesz
Chojnacka Romana
W poradniku m.in.: - zasady zdrowego żywienia - ponad 200 przepisów umożliwiających skomponowanie zróżnicowanych posiłków - praktyczne wskazówki dotyczące wartości dietetycznych, pomagające kontrolować, co i ile jemy - porady związane z serwowaniem wybranych potraw np. osobom odchudzającym się, rekonwalescentom, kobietom w ciąży.
Wydawnictwo: Publicat
Jiu Jitsu brazylijskie
Paiva Alexandre, Słowek Sebastian
Brazylijskie Jiu Jitsu (BJJ) wywodzi się z Jiu Jitsu tradycyjnego, którego korzenie sięgają dwóch tysięcy lat. Odmiana brazylijska powstała kilkadziesiąt lat temu za sprawą jednego z najlepszych japońskich judoków, Mitsuyo Maedy, który osiedlił się w Brazylii.
Wydawnictwo: Publicat
IQ ćwiczenia na inteligencję
Leszczyńska Magdalena, Patalas Agata
Ponad 450 zadań i ćwiczeń, ułożonych według wzrastającego stopnia trudności!
Wydawnictwo: Publicat
Karate tradycyjne
, Zarzeczny Andrzej
Wyjątkowo praktyczna książka: - historia - strój do ćwiczeń - techniki i chwyty krok po kroku - wskazówki i podpowiedzi - ćwiczenia podstawowe i zaawansowane - zdjęcia i rysunki pozwalające na samodzielną naukę
Wydawnictwo: Publicat
Aikido Nishio
Hosoda Yoshiharu, Szubert Andrzej
Wyjątkowo praktyczna ksiązka: - historia - strój do ćwiczeń - techniki i chwyty krok po kroku - wskazówki i podpowiedzi - ćwiczenia podstawowe i zaawansowane - zdjęcia i rysunki pozwalające na samodzielną naukę
Wydawnictwo: Publicat
Polacy na olimpiadach
Lipoński Seweryn, Lipoński Wojciech
Na kartach publikacji wspominamy sukcesy: Janusza Kusocińskiego, Zbigniewa Turskiego, Ireny Szewińskiej, Jacka Wszoły, Renaty Mauer, Roberta Korzeniowskiego i wielu innych. * Nasz udział na olimpiadach * liczne anegdoty * medaliści * tło polityczne.
Wydawnictwo: Publicat
Pierwsza Pomoc
Mikołajczak Adam
Często gdy zdarza się wypadek, boimy się udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym, ponieważ paraliżuje nas strach oraz brak odpowiedniej wiedzy.
Książka, którą trzymacie Państwo w rękach, zawiera podstawowe informacje z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej udzielanej na miejscu zdarzenia przez osoby, które nie zajmują się ratownictwem zawodow
Wydawnictwo: Publicat
Domowy fitness
Carlos Claudia
Klaudia Carlos - trenowała gimnastykę artystyczną, jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu, Wydziału Pedagogiki Baletu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Dziennikarskich UAM w Poznaniu. Każdą wolną chwilę wykorzystuje na aktywne spędzanie czasu. Jej wielką pasją jest taniec, lubi pływać,
Wydawnictwo: Publicat
Polska. 60 wycieczek. Najpiękniejsze miejsca
Piasecki Marek, Bannett Peter
Bogato ilustrowany przewodnik przedstawiający najciekawsze trasy wycieczkowe po Polsce. Zawiera szczegółowe mapki będące wskazówką dla wszystkich, którzy chcą poznać najpiękniejsze zakątki naszego kraju, najbardziej niezwykłe miejsca czy najcenniejsze zabytki. Ilustrowany przewodnik po Polsce \"Najpiękniejsze miejsca. Polska. 60 wycieczek\" to 60 t
Wydawnictwo: Publicat
Polska gola!
Zarzeczny Paweł
Historia polskiej reprezentacji nie zaczęła się ani od Engela, ani od Olisadebe, na pewno też nie zakończyła się na ostatnich finałach Mistrzostw Świata 2002 w Korei i Japonii. Historia biało–czerwonych to setki zwycięstw, dziesiątki genialnych graczy i wybitnych trenerów. Miliony kibiców, lata radości i wzruszeń, ale też smutku, rozpaczy i ł
Wydawnictwo: Publicat
Piłka nożna dla młodych zawodników
Buxton Ted
Książka prezentuje obszerny zestaw ćwiczeń, umożliwiający opanowanie umiejętności cechujących zawodowych piłkarzy. Zestaw ilustracji do wszystkich ćwiczeń pozwala na dokładne ich zrozumienie i wykonanie. Ćwiczenia nie wymagają żadnego sprzętu, można je wykonywać na podwórku, boisku szkolnym czy na łące z prowizoryczną bramką.
Wydawnictwo: Publicat
Najpiękniejsze zamki i pałace. Słynne, niezwykłe, bezcenne
Piasecki Marek, Bannett Peter

Najpiękniejsze zamki i pałace:

* doskonałe pomysły na krótkie i dłuższe wycieczki
* dokładne mapy i plany
* znakomite fotografie
* ważne informacje i mnóstwo ciekawostek
Wydawnictwo: Publicat
Tenis stołowy bez tajemnic
Kulczycki Ryszard
Kierując do rąk szkoleniowców tenisa stołowego trzecie już - uzupełnione i rozszerzone - wydanie książki, liczę na kolejne rady i krytyczną weryfikację materiałów w trakcie wielu spotkań i otwartych dyskusji. Ocenę wartości merytorycznej zamieszczonych materiałów pozostawiam czytelnikom. Jestem przekonany o przydatności tak pomyślanej książki dla p
Wydawnictwo: Publicat
Zwierzęta chronione w Polsce
Czapczyk Paweł
Dlaczego dudek stroszy swój czubek? Ile kolców ma jeż? W jaki sposób bobry budują tamy i żeremia...SPIS TREŚCI


Dlaczego chronimy zwierzęta?
Modliszka zwyczajna
Jelonek rogacz
Niepylak apollo
Trzmiel ziemny
Szczeżuja wielka
Łosoś
Salamandra plamista
Rzekotka drzewna
Żółw
Wydawnictwo: Publicat
Strona: [1] / 1
SZUKAJ KSIĄŻKI W SERWISIE


Zaawansowane wyszukiwanie

SZUKAJ KSIĄŻKI W KSIĘGARNIACH

POLECAMY
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
ZŁOTE MYŚLI
ZAPRASZAMY NA BLOG

Zapoznaj się z blogiem nt książek sportowych i podziel się także swoimi uwagami na temat przeczytanej książki. .

E-BOOKS

By wzbogacić naszą ofertę o nowe pozycje tym razem w formie e-book'ów weszliśmy w partnerski układ z firmą escapemagazine.pl. Proponujemy na początek następujące tytuły:


AKADEMIA TRENERSKA

Akademia Trenerska jest projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki koordynowanym przez Instytut Sportu w Warszawie. Projekt jest jednym z kluczowych elementów strategii Ministerstwa dotyczący wspierania środowiska sportowego w przygotowaniach olimpijskich.
Podstawowym zadaniem Akademii jest działalność edukacyjna realizowana poprzez organizację różnych form kształcenia i doskonalenia zawodowego kadr sportowych. Głównym celem jest podnoszenie poziomu wykształcenia trenerów i rozwój umiejętności przełożenia zdobytej wiedzy na praktykę.
Zadaniem Akademii jest też promocja szkoleniowców systematycznie podnoszących swoje kompetencje, a w przyszłości wdrożenie systemu ustawicznego kształcenia dla trenerów.

Zobacz więcej
Akademia Trenerska

Zobacz wywiad z naszym Profesorem W. Starostą.

Zobacz i pobierz materiały i artykuły
z Czytelni

AWF BIAŁA PODLASKA

Zapraszamy na strony naszej Bialskiej Uczelni:

NIKE 2014 - Finaliści

Zwycięzca Nagrody Literackiej Nike 2013:
Ciemno, prawie noc, Joanna Bator, W.A.B. (powieść)

NAGRODA LITERACKA NIKE 2014 - FINALIŚCI

Prezentujemy finałową siódemkę nominowanych do Nagrody NIKE 2014:

1. NIEBKO, Brygida Helbig, W.A.B.
2. OŚCI, Ignacy Karpowicz, Wydawnictwo Literackie
3. ZAJEŹDZIMY KOBYŁĘ HISTORII. WYZNANIA POOBIJANEGO JEŹDŹCA, Karol Modzelewski, Iskry
4. WIELE DEMONÓW, Jerzy Pilch, Wielka Litera
5. NOCNE ZWIERZĘTA, Patrycja Pustkowiak, W.A.B.
6. NADJEŻDŻA, Szymon Słomczyński, Biuro Literackie
7. JEDEN, Marcin Świetlicki, EMG

Werdykt jury zostanie ogłoszony 5 października 2014 roku.
ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
26219697
Portal służy jako baza informacyjna do czasu zakończenia umowy hostingowej.

Aktualna Data: 2018-01-18 16:36
Data Ostatniej Aktualizacji: nieaktualizowan
© Magazyn Informacji Książek Sportowych. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.