WYBIERZ WYDAWNICTWO

ZOBACZ
Kościółek na Stecówce

P O M A G A M Y !

Byłem niedawno z Ojcem na Stecówce, jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to już po raz ostatni jestem z Nim w górach . Tato , który często bywał na Stecówce zawsze zaglądał do tego kościółka. Góry a w zasadzie nasze Beskidy były jego pasją. Ojciec już nie zawita nawet na ruiny, pozostał w sercu i pamięci ale do Kościółka ja mam taką nadzieję, że jeszcze nie raz wstąpię po drodze na Baranią Górę. Trudno, stało się ale warto i trzeba odbudować Kościółek na Stecówce /Górale i tak to zrobią/ a my możemy w tym im pomóc ...

DZIAŁY TEMATYCZNE
Biblioteka r1
KONFERENCJE

KOMISJA NAUKI, EDUKACJI I SPORTU SENATU RP

zapoznaj się z materiałami konferencji w Senacie w 2010 roku
Wychowanie fizyczne i sport w szkole

HKF NA CYFROWO

W poszukiwaniu źródeł historii Kultury Fizycznej dotarliśmy do kilku wydawnictw, które zostały opracowane w technice cyfrowej. Można zapoznać się z dziełem Śniadeckiego z 1855 roku pt. "Fizyczne wychowanie dzieci" oraz z innymi dziełami XIX i XX w.

Jak w latach trzydziestych uczono jazdy na nartach - poczytaj w podręczniku K. Pietkiewicza

Nauka jazdy na nartach

Zapraszam do Bibliotek Cyfrowych

NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA
KRONIKA SPORTU POLSKIEGO
AKTUALNIE W SKLEPIE
Gości online: 2
Wyszukiwarka (odnaleziono: 16) nowe wyszukiwanie
Sortuj według:
Strona: [1] / 1
Klasowe święta, które każdy zapamięta
Kownacka Renata
Publikacja zawiera, propozycje scenariuszy imprez, uroczystości, zgodne ze szkolnym kalendarzem, które wesoło, z humorem i ciekawie pozwolą spędzić wspólne chwile przy ognisku, w lesie, na klasowych andrzejkach, czekając na Mikołaja, z babciami i dziadkami, rodzicami.
Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
Tańce integracyjne w pracy z grupą cz. I  ( +dvd)
Gęca Leszek
Tańce integracyjne są bardzo przydatne na co dzień w pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, z osobami niepełnosprawnymi. Jak twierdzą sami uczestnicy naszych zajęć działania taneczne budzą zaufanie wśród dzieci i wywołują współpracę między nimi, co w efekcie umożliwia odczucie wspólnoty w grupie.
Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
Folkowa zabawa c2 z cd Integracyjne formy polskich tańców ludowych
Lucyna i Mirosław Bzowscy
Podobnie jak w pierwszej części proponujemy proste układy i zabawy taneczne, których nauka nie powinna sprawić większych trudności. Kontynuujemy w niej również ideę przybliżenia tym, którzy nie znali naszych tańców narodowych i regionalnych w takiej formie, aby można je było tańczyć niemalże w każdym miejscu, o każdej porze i w każdej grupie. Myślimy tu o grupach wielopokoleniowych, biorących udział w różnego rodzaju spotkaniach, zabawach i festynach. Tańce z dużym powodzeniem można wykorzystywać w szkołach i przedszkolach, gdzie mogą być doskonałą formą zabawy i aktywnej rozrywki w trakcie zajęć lekcyjnych; mogą być źródłem inspiracji dla prowadzących dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne. Mogą służyć nauczycielowi jako „pomoc dydaktyczna” – ilustracja odrębności kulturowych poszczególnych regionów Polski. Mogą być atrakcją w świetlicach środowiskowych, domach kultury i ośrodkach sportu i rekreacji.
Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
Folkowa zabawa c1 z cd Integracyjne formy polskich tańców ludowych
Lucyna i Mirosław Bzowscy
Publikacja jest opracowaniem polskich tańców narodowych i regionalnych w formie integracyjnej. Proponowane tańce może wykonywać każdy bez względu na wiek i uzdolnienia taneczne. Tańce są łatwe, nie wymagają perfekcji w wykonaniu i nie pochłaniają dużo czasu na ich wyćwiczenie. Dodatkowym walorem tańców jest elastyczność przy podziale na role. Tańce Można wykorzystać w pracy z każda grupą wiekową i w różnych okolicznościach - zarówno w szkole na zajęciach lekcyjnych, przedszkolu czy świetlicy, jak i na imprezach organizowanych dla dużych grup z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych oraz we wszystkich innych formach działalności kulturalnej i rekreacyjnej.
Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
Wio, koniku, ruszaj z nami – łatwe tańce z piosenkami /cd
Agnieszka Kaczmarczyk, Anna Jendryka, Małgorzata Wojtkowiak
Publikacja zawiera 13 znanych i lubianych polskich melodii popularnych w nowych ciekawych aranżacjach oraz opisy tańców integracyjnych: Wio, koniku; Hej, sokoły; My, cyganie; Hawiarska koliba; Miała baba koguta; Dalej wesoło; Zielony mosteczek; To były piękne dni; Czerwone jagody; Upływa szybko życie; To ostatnia niedziela; Cicha woda; Hej, bystra woda. Proponowane przez nas tańce, zgodnie z założeniami tańca integracyjnego – łatwe i niewymagające specjalnych umiejętności – niosą potężny ładunek dobrej energii. Mamy nadzieję, że tradycyjne utwory w nowym, niebanalnym brzmieniu staną się fantastyczną płaszczyzną spotkania młodszych i starszych odbiorców, a także potwierdzeniem znanej prawdy, że muzyka łączy pokolenia.
Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
Tańce dla każdego wieku  ksiazka + cd
Gęca Leszek
Publikacja prezentuje 15 tańców integracyjnych do melodii ludowych, tradycyjnych i współczesnych, z których część posiada także wersje „na siedząco”. Tańce są propozycją dla każdej grupy wiekowej, ze szczególnym ukierunkowaniem na seniorów. Układy choreograficzne są proste, chociaż nie brakuje w nich elementów oryginalnych tańców ludowych. Tańce łączą tradycję z nowoczesnością, aktywność fizyczną z dobrą zabawą, i jak mówi tytuł – są dla każdego wieku.
Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
Od samby do tańca wiedeńskiego z cd
Sylwia Reichel-Rzepecka
Publikacją jest doskonałą propozycją dla wszystkich kochających ruch i dobrą zabawę. Tak popularny w ostatnim czasie taniec towarzyski wciąż zyskuje coraz to nowych zwolenników. Publikacja zawiera 11 tańców towarzyskich (tańce standardowe, latynoamerykańskie i współczesne) w wersjach integracyjnych. Pozwala na szybkie i proste przyswojenie historii, techniki kroków podstawowych oraz najprostszych figur tańców towarzyskich.
Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
Stare i nowe zabawy podwórkowe
Noga Ewa, Wasilak Anna
Zbiór 116 gier i zabaw, które ułatwiają nawiązanie pierwszego kontaktu, ćwiczą koncentrację, refleks i spostrzegawczość, rozwijają wyobraźnię oraz uczą współdziałania. Zabawy można wykorzystywać pracując z małą lub dużą grupą w różnym wieku, na dworze i w sali, przy minimalnej liczbie materiałów.
Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
Muzyczna pedagogika zabawy w pracy z grupą. Książka + CD Poradnik metodyczny zawierający zbiór 150 zabaw
Bissinger – Ćwierz Urszula

Poradnik metodyczny zawierający zbiór 150 zabaw z wykorzystaniem muzyki, plastyki, śpiewu i tańca z płytą CD i gra planszową dla pedagogów i animatorów kultury (również bez przygotowania muzycznego).

Książka składa się z trzech części.
Część pierwsza jest wprowadzeniem w główne obszary założeń teoretycznych animacji muzycznej. Wskazu

Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
Jak Dawid tańczyć chcę. Tańce integracyjne oparte na fabule biblijnej - książka + kaseta audio
Wójcik Izabela, Wójcik Justyna
Książka jest efektem dwuletniego propagowania tańców z warsztatu \"Jak Dawid tańczyć chce\", wśród nauczycieli, katechetów, wychowawców, animatorów grup, pracowników palcówek opiekuńczo - wychowawczych, oratoriów, liderów wspólnot parafialnych, osób zajmujących się organizacją czasu wolnego, a przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży. Publikacja z
Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
Tańce integracyjne w pracy z grupą cz. II  ( +dvd)
Gęca Leszek
By przekonać się, że tańce integracyjne mają wiele do zaoferowania, należy ich doświadczyć, odczuć ich piękno i wdzięk. Dlatego zapraszamy także na warsztaty, na których uczestnicy w praktyczny sposób uczą się nieskomplikowanych układów tanecznych do muzyki pochodzącej z różnych kultur, m.in.: tradycyjnych utworów ludowych, obfitujących w symbole,
Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
Muzyka i ruch dla każdego
Bissinger – Ćwierz Urszula
   Płyta CD z nagraniami, które wraz z broszurą stanowią materiał pomocniczy do aktywizujących działań grupowych. Działania te, oparte na zasadach pedagogiki zabawy dostarczają wielu przeżyć stymulujących wspólną pracę grupową. Głównym celem jest dążenie do pozyskania dzieci dla muzyki - zachęcenie do tworzenia, zainteresowania tematem, pobudzenie ciekawości. Adresatami publikacji są nauczyciele, rodzice, pracownicy placówek opiekuńczo-wychowawczych i kulturalno-oświatowych.
Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
Tańczymy razem. Formy integracyjne i sceniczne wybranych tańców narodowych i regionalnych. ( + cd )
Gęca Leszek, Szpunar Jacek
      Niniejsza publikacja może stanowić materiał pomocniczy przy realizacji programów nauczania muzyki, wychowania fizycznego, nauczania początkowego w szkołach podstawowych oraz placówkach edukacji przedszkolnej oraz poza szkolnej.
      Praca zawiera tańce od najbardziej prostych, ł
Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
Uczymy się bawiąc
Bzowska Lucyna, Kownacka Renata
    \"Uczymy się bawiąc\" - taki tytuł nosi program realizowany przez nas od 1997 roku. Powstał on na bazie kilkuletnich doświadczeń. Wzbudził duże zainteresowanie wśród koleżanek i kolegów. Pod ich wpływem postanowiłyśmy opisać bloki tematyczne, zabawy i metody aktywizujące, stosowane w nauczaniu zintegrowanym w klasach I - III.
Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
Tańce i zabawy dla grupy + cd
b.d.
      Taniec od lat towarzyszy człowiekowi. Grupowe wyrażanie określonych uczuć w konkretnej sytuacji pozwalające na wspólnotę przeżyć - wzmacnia więź międzyludzką.
       Taniec grupowy sprzyja integracji uczestników, daje możliwość przeżycia przyjemności i radości ze wspólnego ruchu.
Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
100 gier ruchowych
Wiertsema Huberta
      Książka którą oddajemy w Państwa ręce jest nową propozycją metodyczną dla pracujących z grupami firmowaną przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA.
       Zawiera ona propozycje gier ruchowych dla różnych grup wiekowych. Znajdą w niej coś dla siebie zarówno nauc
Wydawnictwo: KLANZA PSPiA
Strona: [1] / 1
SZUKAJ KSIĄŻKI W SERWISIE


Zaawansowane wyszukiwanie

SZUKAJ KSIĄŻKI W KSIĘGARNIACH

POLECAMY
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
ZŁOTE MYŚLI
ZAPRASZAMY NA BLOG

Zapoznaj się z blogiem nt książek sportowych i podziel się także swoimi uwagami na temat przeczytanej książki. .

E-BOOKS

By wzbogacić naszą ofertę o nowe pozycje tym razem w formie e-book'ów weszliśmy w partnerski układ z firmą escapemagazine.pl. Proponujemy na początek następujące tytuły:


AKADEMIA TRENERSKA

Akademia Trenerska jest projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki koordynowanym przez Instytut Sportu w Warszawie. Projekt jest jednym z kluczowych elementów strategii Ministerstwa dotyczący wspierania środowiska sportowego w przygotowaniach olimpijskich.
Podstawowym zadaniem Akademii jest działalność edukacyjna realizowana poprzez organizację różnych form kształcenia i doskonalenia zawodowego kadr sportowych. Głównym celem jest podnoszenie poziomu wykształcenia trenerów i rozwój umiejętności przełożenia zdobytej wiedzy na praktykę.
Zadaniem Akademii jest też promocja szkoleniowców systematycznie podnoszących swoje kompetencje, a w przyszłości wdrożenie systemu ustawicznego kształcenia dla trenerów.

Zobacz więcej
Akademia Trenerska

Zobacz wywiad z naszym Profesorem W. Starostą.

Zobacz i pobierz materiały i artykuły
z Czytelni

AWF BIAŁA PODLASKA

Zapraszamy na strony naszej Bialskiej Uczelni:

NIKE 2014 - Finaliści

Zwycięzca Nagrody Literackiej Nike 2013:
Ciemno, prawie noc, Joanna Bator, W.A.B. (powieść)

NAGRODA LITERACKA NIKE 2014 - FINALIŚCI

Prezentujemy finałową siódemkę nominowanych do Nagrody NIKE 2014:

1. NIEBKO, Brygida Helbig, W.A.B.
2. OŚCI, Ignacy Karpowicz, Wydawnictwo Literackie
3. ZAJEŹDZIMY KOBYŁĘ HISTORII. WYZNANIA POOBIJANEGO JEŹDŹCA, Karol Modzelewski, Iskry
4. WIELE DEMONÓW, Jerzy Pilch, Wielka Litera
5. NOCNE ZWIERZĘTA, Patrycja Pustkowiak, W.A.B.
6. NADJEŻDŻA, Szymon Słomczyński, Biuro Literackie
7. JEDEN, Marcin Świetlicki, EMG

Werdykt jury zostanie ogłoszony 5 października 2014 roku.
ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
26219701
Portal służy jako baza informacyjna do czasu zakończenia umowy hostingowej.

Aktualna Data: 2018-01-18 16:37
Data Ostatniej Aktualizacji: nieaktualizowan
© Magazyn Informacji Książek Sportowych. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.